Habitaressa sukelletaan pintaa syvemmälle – myös keittiössä
Keittiömaailman Habitare-osasto 6k50 yllättää teknisillä toiminnallisuuksilla ja tuoreudella. Luvassa on kiinnostavia uutuuksia, innovaatioita ja herkullisia maistiaisia.
Keittiömaailman Habitare-osasto 6k50 yllättää teknisillä toiminnallisuuksilla ja tuoreudella. Luvassa on kiinnostavia uutuuksia, innovaatioita ja herkullisia maistiaisia.
Habitare 2018 teemana on Roots – Pintaa syvemmälle. Myös Keittiömaailman osastolla sukelletaan ulkokuoren alle.
Keittiösuunnittelussa esteettisyydellä on iso merkitys, mutta arjessa ratkaisevinta on keittiön toiminnallisuus. Suunnittelijan ammattitaidolla nämä molemmat toteutuvat; kauniisiin keittiöihimme on saatavilla lukuisia elementtejä, jotka helpottavat arjen työskentelyä.
Teknologia ja tuoreus sulassa sovussa
Habitare-osastomme uutuus, A la Carten Urban-keittiö upeassa yönsinisessä sävyssään, yllättää toiminnallisuuksillaan. Paljon huomiota herättänyt innovaatio, Nouseva kulma, hyödyntää vaikeat kulmat uudella tavalla. Seinäkaapin takaa laskeutuva Found-lokerikko tuo keittiövälineet esille silloin, kun niitä tarvitset. Urban Garden -tuotteet antavat optimaaliset olosuhteet yrttien viljelylle. Nyt pihamaan yrttitarhan voi istuttaa omaan keittiöön, pienessä kaupunkikeittiössäkin.
Keittiömaailman osastolla 6k50 tapahtuu
- Esillä uutuuskeittiöt A la Carten Urban ja Petran Willa
- Suomen maajoukkuekokki Katja Tuomainen kokkaa maistiaisiksi kauden vihanneksia ja yrttejä lisukkeineen
- Keittiösuunnittelun ammattilaisemme esittelevät innovaatioita
Tule rohkeasti herkuttelemaan ja juttelemaan. Aloitetaan uuden keittiösi suunnittelu nyt!
Tavataan Habitaressa, Helsingin Messukeskuksessa 12.-16.9!
p.s. mikäli et pääse paikalle, seuraa osastomme tapahtumia Keittiömaailman Facebooksissa ja Instagramissa.
Asuntomessut 2020 järjestetään tänä vuonna Tuusulassa 3.-30.8. Keittiömaailma pääsi suunnittelemaan unelmien keittiön 9 upeaan esittelykohteeseen.
Lue lisää aiheesta Asuntomessut 2020Tervetuloa tutustumaan kotimaisiin laatukeittiöihin sekä huippuetuihin.
Lue lisää aiheesta Upeiden etujen keittiöpäivät 11.-12.1.Tule ihastumaan uutuuksiin, testaamaan Tech labiin ja rakastumaan keittiöön!
Lue lisää aiheesta Keittiömaailma HabitaressaAsuntomessut järjestetään tänä kesänä Kouvolassa 12.7.-11.8. Sekä A la Carte että Petra ovat näkyvästi esillä messuilla.
Lue lisää aiheesta A la Carte ja Petra näkyvästi esillä Kouvolan Asuntomessuilla